מוזיאונים

צעצועים מיציקה, שעשויים בדרך כלל מסגסוגת אבץ הידועה בשם 'Mazak', הם ברובם מעולם צעצועי הרכב. תחום זה של איסוף הצעצועים ממחיש היטב את המגוון המרשים של כלי תחבורה מיניאטוריים, החל משנות ה-30 של המאה הקודמת, עת החלה חברת 'Dinky Toys' בייצור צעצועים אלו, ועד ימינו אנו. כמעט כל מדינה בעולם המתועש מחזיקה תעשייה משלה לייצור צעצועים מיציקה.

Tootsietoys, הצעצועים הראשונים שיוצרו אי פעם ביציקה, נעשו על ידי חברת Dowst, שיצרה את המכונית הגנרית הראשונה שלה בשנת 1910. דגם זה היה פופולרי ביותר והוביל לייצורה של מכונית פורד "מודל T" בשנת 1914. מכוניות Tootsietoys מיוצרות עדיין עד היום.

בשנת 1933 החלה Dinky Toys בייצור סדרת כלי הרכב הראשונה שלה. היא הציגה מגוון של כלי רכב צבאיים בשנת 1937 ובשנת 1949 הפכה ליצרנית הראשונה שייצרה אריזות מתנה.

בשנות 1950 התגברה מאד התחרות בין יצרני הצעצועים ובמסגרת זו יזמה החברה והשיקה את מועדון Dinky Toy Club. כצעד נוסף במטרה לשמר את נתח השוק שלה, הציגה החברה בשנת 1958 את הדגם הראשון המצויד בחלונות פלסטיים, ובמהלך השנה שלאחריה יצא לאור הדגם הראשון עם מתלים. בשנת 1979 חדלו מפעלי Binns Road מייצור צעצועים, ובכך הגיע לסיומו עידן משמעותי בהיסטוריה של צעצועי הבדיל.

חברת Mettoy הוקמה בשנת 1933 על ידי מר פיליפ אולמן (Ullmann ), כדי לייצר צעצועים מבדיל. באמתחתו של מר אולמן היו כבר 21 שנות ניסיון בתעשיית הצעצועים, כבעלים ומנהל של חברת הצעצועים הגרמנית המפורסמת Tipp & Company.

במהלך 1948 יצרה חברת Mettoy את הצעצוע הראשון שלה מיציקה והמשיכה בייצור עד 1945. כשנתיים לאחר מכן, השתמשה Mettoy בשם המותג Corgi כשהשיקה שמונה דגמים חדשים, שלושה מהם מכניים. igroC הקימה את מועדון דגמי המכוניות Corgi Model Club ופרסמה את עלון המועדון. מאז השקתם היו צעצועי Corgi פורצי דרך בשורה של מאפיינים מעניינים וחדשניים כגון חלונות, תאורה מנצנצת, מושבים מתקפלים ודלתות נפתחות.

בשנת 1947 הוקמה השותפות Lesney על ידי לזלי ורודני סמית' (אין קשר משפחתי). כשנתיים לאחר מכן יצרה ומכרה yenseL את דגמי המכוניות הראשונים שלה. בשנת 1935 התאגדה Lesney עם מוזס קוהנסטאמס (Kohnstams) שסיפק 50% מהעתודות הפיננסיות של החברה. קיצור שמו של Moses Kohnstams הוא מקור המותג המפורסם MOKO . בשנת 1953 נרשם גם המותג xobhctaM והחל הייצור של הסדרה המפורסמת שלו - 1 עד 75.

צעצועי Micromodel יוצרו באוסטרליה ובמרחב האוקיאני. הייצור החל בשנת 1952 והופסק ב-1961. בסוף שנת 1974 יצאה בניו-זילנד מהדורה-חוזרת של 13 דגמי Micromodel מתוצרת Matai Industries. היצור הופסק סופית ב-1976.

הדגמים היו בעיקר צעצועים שייצגו מכוניות ומשאיות אוסטרליות, אך היו ביניהם גם דגמים של כלי רכב בריטיים ואמריקניים.

צעצועים אלו נדירים למדי כיום והם הופכים יותר ויותר לפריטי אספנות.

בשנת 1959 יוצרו לראשונה דגמי המותג Spot-On יעל ידי Lines Brothers Limited. יצרן זה היה ייחודי בכך שכל הדגמים שלו יוצרו בקנה מידה אחד ויחיד. הם נחשבו לצעצועי היציקה הטובים בעולם, באיכותם וברמת הדיוק הגבוהה שלהם בפרטים.

 

 

Spain Castellano English English Deutsch Deutsch Hebrew  עברית Chinese 中文

אודותינו . עולם הצעצועים העתיקים . תערוכות . צעצועים למכירה . עדויות והמלצות לקוחות . הארכיון שלנו . האספן

קניית צעצועים . המשקיע . הצעצועים . צור איתנו קשר . מוזיאונים . חוקים וזכויות יוצרים

 

www.galerianavarro.com

 

זכויות יוצרים © GaleriaNavarro.com. כל הזכויות שמורות.