מוזיאונים

בין שתי מלחמות העולם, נותרה גרמניה יצרנית הצעצועים הבולטת ביותר, אך התעשייה שלה איבדה מספר יצרנים מוקדמים. היה זה בתקופה שבה החלו יצרני צעצועים בריטיים וצרפתיים אחדים, כדוגמת Burnett, Wells, Triang, Rossignol, Citroen ו-Jouets de Paris, להגדיל את הנתח שלהם בשוק הצעצועים. התפתחות זו, יחד עם ידע טכנולוגי מוגבר, אפשרה ליצרני הצעצועים לספק מזעור שמהווה ייצוג מעולה של המוצר בגודל מלא.


לאחר מלחמת העולם השנייה, ירדה גרמניה מגדולתה בתחום הצעצועים, ויפן היא שירשה את מקומה בפסגה, כשהפכה בשנת 1950 ליצרנית המובילה של צעצועים בציפוי בדיל. רבים מדגמי המכוניות שיוצרו בציפוי בדיל התבססו על דגמים אמריקניים, אם כי פותח גם מבחר מגוון של צעצועים בעיצוב חדשני ומקורי.

 

לחץ כאן כדי לצפות בצעצועים למכירה כעת.

בשחר המהפכה התעשייתית צמחו יצרני הצעצועים הגדולים הראשונים באירופה באזור גרמניה הדרומית. מרביתם של אלה היו מרוכזים באזור בוואריה, המפורסמת בייצור שעונים, כשהעיר נירנברג בפרט הפכה למרכז תעשיית ייצור הצעצועים.

המפעל הראשון לייצור צעצועי בדיל הוקם על ידי חברת Hess עוד בשנת 1826, כשבעקבותיו פתחו מפעלים דומים גם החברות Marklin (ב-1859), Bing (ב-1865), Guntherman (ב-1877), Lehmann (ב-1881) ו-Carette (ב-1886). לקראת סוף המאה ה-19 הפכו צעצועי הבדיל ליצירות משחק נפלאות, כשמפעלי צעצועים מתקדמים ביותר ייצרו ערכות להרכבת רכבות מורכבות, ספינות מרהיבות וכלי רכב מדהימים. עם מכשור מתוחכם למימוש מערכות של היגוי אוטומטי, משרוקיות ותותחים, ועם מנועי קפיצים, קיטור או חשמל - צעצועי בדיל אלו הפכו לכלים המאפשרים משחק פעיל ומורכב, ולא רק לחפצי תצוגה, וכתוצאה מכך מרביתם נהרסו או ניזוקו מידיהם של בעליהם הצעירים.

כיום, הפריטים ששרדו הם בעלי ערך גבוה מאוד, ותקופת הייצור שלהם, עד לפריצת מלחמת העולם הראשונה, ידועה כ-"תור הזהב של הצעצועים".

המפעלים הגדולים מהתקופה הוויקטוריאנית בבריטניה לא הקדישו תשומת לב רבה לתעשייה "קלת דעת" כמו ייצור צעצועים, למרות שדגמי מסילות הברזל שגשגו בבריטניה בסוף שנות ה-90 של המאה ה-19, הודות לחברות כגון Bassette-Lowke, Clyde and Stevens Model Dockyard אשר שיקפו ללא ספק את הנטייה הוויקטוריאנית להנדסה, ומאוחר יותר בשנות ה-20 עם מגוון הרכבות המפורסם של Hornby.

 

 

Spain Castellano English English Deutsch Deutsch Hebrew   עברית Chinese 中文

אודותינו . עולם הצעצועים העתיקים . תערוכות . צעצועים למכירה . עדויות והמלצות לקוחות . הארכיון שלנו . האספן

קניית צעצועים . המשקיע . הצעצועים . צור איתנו קשר . מוזיאונים . חוקים וזכויות יוצרים

www.galerianavarro.com

זכויות יוצרים © GaleriaNavarro.com. כל הזכויות שמורות.